Ben je een horecaondernemer in de gemeente Deventer? Wil je weten met welke verduurzamingsmaatregelen je energie kunt besparen of zoek je hulp bij de uitvoering van jouw verduurzamingsplannen? KHN Deventer, de gemeente Deventer en de provincie Overijssel helpen je verder met een gratis energiescan!
De verduurzamingsactie voor horecaondernemers in Deventer is sinds april dit jaar in volle gang. Al 24 Locaties hebben zich aangesloten en de eerste resultaten zijn veelbelovend. Er is nog plek voor ongeveer 20 tot 25 nieuwe deelnemers. Als horecaondernemer kun je kosteloos gebruik maken van de energiescan die wordt aangeboden door de gemeente Deventer. Daarnaast ontvang je gratis begeleiding van Nieuwe Energie Overijssel bij het verbeteren van jouw energieverbruik. Bij 22 locaties is inmiddels al een energieonderzoek uitgevoerd.
De onderzoeken laten zien waar ondernemers energie kunnen besparen. Denk aan het uitzetten van apparaten die niet gebruikt worden, het slim plannen van kookmomenten en het plaatsen van LED-verlichting. Ook worden apparaten zoals koel- en vriescellen voorzien van deurdrangers en worden sentoren geplaatst op warmhoudlampen.
Veel ondernemers starten met het meten van hun energieverbruik. Zo krijgen zij inzicht en kunnen ze betere keuzes maken. Grote investeringen, zoals zonnepanelen of HR++ glas, worden vaak gepland bij vervanging of in overleg met de pandeigenaar.
De begeleiding is een succesfactor: van subsidieadvies tot hulp bij offertes. Wil jij ook verduurzamen én besparen? Meld je dan aan via Nieuwe Energie Overijssel: Duurzaam Deventer Horeca | Nieuwe Energie Overijssel.
Wil je meer informatie over dit project? Neem dan contact op met de regiomanager van KHN, Joëlle Roesink, via 06 51 15 75 22 of j.roesink@khn.nl. Of bel met de adviseur van de provincie Overijssel, Marcella van Harn, via 06 11 78 35 10 / m.van.harn@overijssel.nl.