Verenigingsgebouw De Krocht in Zandvoort is al 25 jaar lang lid is van dé branchevereniging van de horeca: Koninklijke Horeca Nederland. Voorzitter Robert Hartog van KHN Zandvoort feliciteerde eigenaar Theo Smit en benadrukte hoe belangrijk de langdurige relatie is. “Samen werken we aan een sterkere horeca in Zandvoort.”

Theo Smit werd in 1988 eigenaar van Verenigingsgebouw De Krocht. “Ik kon het bedrijf overnemen van mijn broer Jan en toen was het snel geregeld.”

Verenigingsgebouw De Krocht: lange historie

Broer Jan Smit startte 36 jaar geleden in De Krocht en exploiteerde het als toneelgebouw. Toen Jan de sporthal ging doen, nam Theo het stokje van hem over. Theo is al 26 jaar actief in De Krocht. Veel verenigingen maken gebruik van zijn faciliteiten en af-en-toe is er een uitvaart. Daarnaast probeert Theo veel voorstellingen in De Krocht te laten plaatsvinden.

Vroeger werd het verenigingsgebouw ook gebruikt als concertzaal. Bekende artiesten als o.a. DJ Tiësto traden er voor wel 600 mensen op. Ook Louis van Dijk en andere befaamde jazz optredens wisten de weg naar De Krocht te vinden. Theo: “Er zijn nu helaas minder feesten en partijen. Op doordeweekse dagen komen er vooral verenigingen, de dansschool en soms is er een vergadering.” Theo is 25 jaar geleden door inmiddels ere-lid van KHN Fred Paap gevraagd om lid te worden. Dat lidmaatschap staat nog steeds. KHN is trots op deze mooie mijlpaal.