Op 28 juni 2025 treedt de European Accessibility Act (EAA) in werking om producten en diensten toegankelijker te maken voor mensen met een beperking. Als horecaondernemer krijg je ook te maken met nieuwe eisen, waaronder de toegankelijkheid van websites en bestel- en betaalprocessen. Het programma MKB Toegankelijk roept op om je tijdig hierop voor te bereiden.
De eisen vanuit de EAA kunnen van jou als horecaondernemer om verschillende acties vragen. Zo moeten:
Tijdens de webinar Digitale toegankelijkheid op 18 februari legden we uit waarom onder andere een toegankelijke website en reserveringssysteem steeds belangrijker worden in de horeca. Ook bespraken we voor wie dit belangrijk is en hoe jij je horecazaak online toegankelijk kunt maken. Heb je de webinar gemist? Bekijk dan de video Webinar Digitale Toegankelijkheid.
Volgens projectleider Mohamed Nabih van MKB Toegankelijk (van VNO-NCW en MKB Nederland) is de EAA meer dan alleen een technische uitdaging: “Uit onderzoek blijkt dat bedrijven nu al jaarlijks 4,6 miljard euro mislopen, doordat digitale drempels klanten afschrikken. Door de toegankelijkheid te verbeteren kan de horeca voldoen aan de nieuwe wetgeving én een breder publiek aantrekken.”