Restaurant De Hanepoel in Abbenes is al 25 jaar lid is van Koninklijke Horeca Nederland (KHN): dé branchevereniging van de horeca. Bestuurslid Ron Auer van KHN Haarlemmermeer feliciteerde Koos van Halderen, eigenaar van De Hanepoel en benadrukte het belang van deze lange samenwerking. “Samen werken we aan een sterkere horeca in de Haarlemmermeer.”
De Hanepoel bestaat al sinds 1840 en Koos van Halderen is vanaf 1993 de trotse eigenaar van het restaurant. “Het is een prachtig bedrijf met een enorme historie. En het mooie is dat ik eigenlijk de horeca niet in wilde. Ik had gezien hoe hard mijn ouders moesten werken, maar ja, het kan verkeren.”
De Hanepoel: wat een historie!
Koos van Halderen komt uit een echte horecafamilie en startte, na het voltooien van de Hotelschool, bij de Holland Amerika Lijn. Hij maakte een omslag naar de schoenenbranche en werd pas horecaondernemer toen hij de kans kreeg om voor Vroom & Dreesman het nieuwe concept Menuet uit te bouwen, een toko waar je maaltijden kon mee nemen en ook ter plekke opeten.
Jaren later werd Van Halderen door een bevriende bankdirecteur uitgenodigd om het leegstaande pand van café De Hanepoel te bekijken. Koos was enthousiast en ging ervoor! Inmiddels is De Hanepoel een veelzijdig restaurant met een eigen kas. Buurman Ome Frans (86 jaar) is geboren en getogen in De Hanepoel en de tuinman. Hij kweekt en oogst de biologisch gekweekte groente.
Koos van Halderen: “Het pand is ook bijzonder. Het is gebouwd op koeienhuiden. Dat kan je je toch nu niet meer voorstellen? De serre en zaal die in 1985 zijn aangebouwd, staan wel op palen hoor.”
De Hanepoel is erg actief en is mede-initiatiefnemer van de culinaire watertocht “Boergondelen”. Ondanks al die mooie activiteiten heeft Koos Van Halderen besloten om binnenkort een punt te zetten achter zijn lange horecacarrière. “Als er zich een mooie kans voordoet om De Hanepoel over te dragen aan een enthousiaste opvolger, dan sta ik daar voor open.”